Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy Bung Tomo w Indonezji

Marynarka wojenna, 16 września 2014

Do Indonezji dotarła pierwsza z korwet rakietowych typu Bung Tomo.

KRI Bung Tomo (357) dotarł do Indonezji 8 września. Podobnie jak pozostałe korwety typu Bung Tomo, okręt będzie stacjonował w Surabaja, gdzie mieści się siedziba wschodniego dowództwa marynarki wojennej Indonezji / Zdjęcie: MO Indonezji

KRI Bung Tomo (357) dotarła do Indonezji w minionym tygodniu, po zakończeniu serii kurtuazyjnych wizyt m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Arabii Saudyjskiej oraz Indiach. Pozostałe dwie jednostki, KRI John Lie (358) i KRI Usman-Harun (357), od dwóch dni znajdują się na terenie indyjskiego portu morskiego w Koczi. Dziś ponownie wyjdą w morze i skierują się w stronę Dżakarty. Wszystkie korwety zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas październikowych uroczystości z okazji święta indonezyjskich sił zbrojnych, Hari Tentara Nasional Indonesia.

Korwety typu Bung Tomo przekazano Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI–AL, marynarce wojennej Indonezji) w lipcu, na terenie zakładów BAE Systems w Barrow-in-Furness (Korwety dla Indonezji, 2014-07-28). Okręty zostaną podporządkowane wschodniemu dowództwu TNI–AL, z siedzibą w Surabaja. W przyszłości uzupełnią w linii jednostki rodziny Sigma (projektów 10514 i 9113) (Stępka pod indonezyjską Sigmę, 2014-04-18).

Pierwotnie, jednostki omawianego typu zakupiło Brunei. Po wielu latach sporów z producentem, władze Sułtanatu zdecydowały się jednak na ich odsprzedanie za pośrednictwem niemieckiej Lürssen Werft. Dżakarta pozyskała korwety, płacąc jedynie 20% ich pierwotnej wartości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.