Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Bung Tomo w Indonezji

Marynarka wojenna, 16 września 2014

Do Indonezji dotarła pierwsza z korwet rakietowych typu Bung Tomo.

KRI Bung Tomo (357) dotarł do Indonezji 8 września. Podobnie jak pozostałe korwety typu Bung Tomo, okręt będzie stacjonował w Surabaja, gdzie mieści się siedziba wschodniego dowództwa marynarki wojennej Indonezji / Zdjęcie: MO Indonezji

KRI Bung Tomo (357) dotarła do Indonezji w minionym tygodniu, po zakończeniu serii kurtuazyjnych wizyt m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Arabii Saudyjskiej oraz Indiach. Pozostałe dwie jednostki, KRI John Lie (358) i KRI Usman-Harun (357), od dwóch dni znajdują się na terenie indyjskiego portu morskiego w Koczi. Dziś ponownie wyjdą w morze i skierują się w stronę Dżakarty. Wszystkie korwety zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas październikowych uroczystości z okazji święta indonezyjskich sił zbrojnych, Hari Tentara Nasional Indonesia.

Korwety typu Bung Tomo przekazano Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI–AL, marynarce wojennej Indonezji) w lipcu, na terenie zakładów BAE Systems w Barrow-in-Furness (Korwety dla Indonezji, 2014-07-28). Okręty zostaną podporządkowane wschodniemu dowództwu TNI–AL, z siedzibą w Surabaja. W przyszłości uzupełnią w linii jednostki rodziny Sigma (projektów 10514 i 9113) (Stępka pod indonezyjską Sigmę, 2014-04-18).

Pierwotnie, jednostki omawianego typu zakupiło Brunei. Po wielu latach sporów z producentem, władze Sułtanatu zdecydowały się jednak na ich odsprzedanie za pośrednictwem niemieckiej Lürssen Werft. Dżakarta pozyskała korwety, płacąc jedynie 20% ich pierwotnej wartości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.