Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnie Guardiany dla Tajwanu

Lotnictwo wojskowe, 20 października 2014

Siły zbrojne Tajwanu odebrały ostatnią transzę śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache Guardian.

Ostatnią transzę śmigłowców uderzeniowych AH-64E odebrano wczoraj. W najbliższych tygodniach wiropłaty przejdą przegląd techniczny i próby w locie. Potem zostaną oficjalnie przyjęte do służby. W przyszłości Tajwan najprawdopodobniej dokupi też jeden dodatkowy śmigłowiec, zastępujący utracony w wyniku kwietniowego zdarzenia / Zdjęcie: MO Tajwanu

Ostatnią transzę 6 wiropłatów dostarczono do portu morskiego w Kaohsiung na południu kraju. W uroczystości odbioru śmigłowców udział wziął m.in. generał dywizji Wang Hsing-Wei, zastępca szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Tajwanu.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, AH-64E przeleciały z portu w Kaohsiung do bazy lotnictwa wojsk lądowych w Tainan. W najbliższych tygodniach śmigłowce przejdą przegląd techniczny oraz próby w locie, warunkujące ostateczne przyjęcie do służby (Tajwan oczekuje kolejnych Apache, 2014-08-21).

Odbierając ostatnie wiropłaty, Tajwan zrealizował najważniejszą część porozumienia z 2008, kiedy za 2 mld USD (6 mld zł) pozyskano 30 uderzeniowych AH-64E Apache Guardian. Pierwsze śmigłowce dotarły na wyspę niemal równo przed rokiem.

Dostawy wiropłatów miały pierwotnie zakończyć się w lipcu. Opóźniono je jednak ze względu na śledztwo w sprawie wypadku z kwietnia, kiedy podczas lotu treningowego jeden ze śmigłowców uderzył w blok mieszkalny na terenie północno-zachodniego powiatu Taoyuan. Po zdarzeniu spisano go ze stanu (Piloci winni wypadku AH-64E, 2014-07-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.