Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie Apache i Chinooki w 2014?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lutego 2014

Przedstawiciele Boeinga zapowiadają, że porozumienie o sprzedaży Indiom śmigłowców uderzeniowych AH-64E i transportowych CH-47F może dojść przed końcem 2014.

Część z przyszłych indyjskich śmigłowców uderzeniowych AH-64E zostanie najprawdopodobniej rozmieszczona w pobliżu granicy z ChRL i wzmocni tym samym stacjonujące tam jednostki Bhāratīya Thalasēnā (wojsk lądowych) i Bharatiya Vāyu Senā (wojsk lotniczych) Indii / Zdjęcie: US Army

Indie wybrały Apache i Chinooki przed kilkoma laty (Potwierdzenie indyjskich Chinooków, 2012-12-05; Krótkie negocjacje w Indiach?, 2012-11-07). Oferta amerykańskiego producenta okazała się lepsza od propozycji rosyjskiego Rosoboroneksportu, który proponował New Delhi sprzedaż uderzeniowych Mi-28N Nocznyj Ochotnik (Mi-28N i AH-64D w przetargu indyjskim, 2010-07-03) i transportowych Mi-26T2 (Jednak CH-47?, 2012-10-29).

Negocjacje, które miały zakończyć się w ciągu kilku miesięcy, trwają do tej pory. Przedstawiciele Boeinga wyrażają jednak coraz większy optymizm związany z ich finalizacją, a tym samym zawarciem wiążącego porozumienia i rozpoczęciem produkcji śmigłowców.

Indie chcą kupić 22 uderzeniowe AH-64E i 15 transportowych CH-47F. Koszt przedsięwzięcia, zgodnie z szacunkami sprzed kilku lat, powinien wynieść około 2,4 mld USD (7,2 mld zł). Podczas tegorocznego Singapore Airshow, przedstawiciele Boeinga deklarowali, że mimo przeciągania się rozmów ze stroną indyjską, amerykański producent nie zmienił, na niekorzyść Hindusów, swoich żądań finansowych.

Szczegóły dotyczące prowadzonych rozmów nie są znane, jednak według informacji przekazywanych przez obie strony, do ich zakończenia mogłoby dojść w 2014. Umowa o zakupie CH-47F może zostać zawarta do czerwca, a uderzeniowych AH-64E do grudnia. Dostawy śmigłowców powinny ruszyć w ciągu kilku miesięcy następujących po podpisaniu stosownych dokumentów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.