Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Problemy hiszpańskich Eurofighterów

Lotnictwo wojskowe, 28 października 2014

Według nieoficjalnych informacji tylko kilka Eurofighterów hiszpańskich wojsk lotniczych jest zdolnych do wykonywania zadań.

Hiszpańska prasa donosi, że zaledwie 6 Eurofighterów miejscowych wojsk lotniczych jest w stanie zdatnym do lotu / Zdjęcie: Eurofighter GmbH

Jak donosi dziennik El Confidencial Digital, zaledwie 6 samolotów wielozadaniowych C.16 Eurofighter Typhoon ze składu Ejército del Aire(wojsk lotniczych Hiszpanii) jest zdolnych do wykonywania przydzielonych im zadań. Rząd w Madrycie zamówił 73 samoloty tego typu, z których dostarczono dotychczas 47. Stacjonują one w bazach Moron i Los Llanos (Katastrofa Typhoona w Moron, 2014-06-09).

Według w/w źródła zaledwie 6 z nich ma być obecnie w stanie zdatnym do lotu. Samoloty te przeznaczone są do obrony przestrzeni powietrznej kraju. Pozostałe są uziemione, z powodu awarii, braku części zamiennych lub oczekiwania na wykonanie planowej obsługi technicznej.

W czerwcu br. José Manuel García Margallo, minister spraw zagranicznych Hiszpanii, zadeklarował, że Ejército del Aire wyślą Typhoony w celu zapewnienia ochrony przestrzeni powietrznej państw bałtyckich. Jednak obecnie mówi się, że ze wspomnianych wcześniej powodów, do zadań tych desygnowane zostaną myśliwce C.15 Hornet.

Oficjalnie czynniki rządowe zaprzeczają tym doniesieniom i twierdzą, że Madryt jest w stanie wysłać Typhoony na misję Baltic Air Policing, jak zapowiadano (Misja PKW Orlik 5 zakończona, 2014-09-06). Według nich nie ma także żadnych problemów z częściami zamiennymi dla Eurofighterów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.