Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe śmigłowce sił zbrojnych Indonezji

Lotnictwo wojskowe, 07 listopada 2014

Siły zbrojne Indonezji odebrały pierwsze śmigłowce nowych typów, produkcji Airbus Helicopters.

Pierwszy z 6 EC725, jakie trafią do TNI–AU

Airbus Helicopters przekazał siłom zbrojnym Indonezji dwa nowe śmigłowce. Tentara Nasional Indonesia Angkatan Udara (TNI–AU, wojska lotnicze Indonezji) wzbogaciły się o pierwszy z sześciu EC725, przeznaczonych do misji ratownictwa bojowego. Uroczysty odbiór wiropłata miał miejsce w wytwórni w Marignane.

Śmigłowiec trafi najpierw do zakładów PT Dirgantara Indonesia (PTDI) w Bandung (Pierwszy kadłub Eurocoptera z Indonezji, 2013-11-27). Tam zostanie przeprowadzone zabudowanie wyposażenia i dostosowania wiropłata do potrzeb operacyjnych. TNI-AU odbiorą go w połowie 2015.

Według przedstawicieli PTDI obecnie prowadzone są negocjacje mające na celu zakupienie przez TNI-AU kolejnych 10 EC725, co pozwoliłoby na wyekwipowanie pełnej eskadry.

Piloci lotnictwa TNI–AD przy pierwszym odebranym śmigłowcu Fennec / Zdjęcia: Airbus Helicopters

Natomiast w Dżakarcie przedstawiciele Tentara Nasional Indonesia Angkatan Darat (TNI–AD, wojsk lądowych Indonezji) odebrali pierwszy z tuzina śmigłowców Fennec. Wejdą one w skład jednej z eskadr lotnictwa TNI–AD.

Indonezja zamówiła wiropłaty w dwóch wersjach: jedno- i dwusilnikowej (po 6 każdego rodzaju). Ich wyposażeniem i uzbrojeniem w karabiny maszynowe i wyrzutnie niekierowanych pocisków rakietowych także zajmie się PTDI. Dostawy zakończą się w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.