Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nocne loty F-35C

Lotnictwo wojskowe, 17 listopada 2014

Samolot wielozadaniowy F-35C przeprowadził pierwsze nocne operacje z pokładu lotniskowca USS Nimitz.

F-35C pilotowany przez Lt. Cmdr. Teda Dyckmana wykonuje pierwsze w historii nocne lądowanie na lotniskowcu / Zdjęcie: US Navy

Jak poinformowało dowództwo US Navy, w ubiegły czwartek, 13 listopada, samoloty F-35C, stacjonujące na pokładzie lotniskowca USS Nimitz (CVN 68), przebywającego na Pacyfiku w pobliżu San Diego, przeprowadziły pierwsze operacje nocne. Inauguracyjny lot wykonał Lt. Cmdr. (kmdr ppor.) Ted Dutch Dyckman.

Pilotowany przez niego F-35C (CF-03) wystartował z pokładu Nimitza o 18:01 czasu lokalnego. Następnie kmdr ppor. Dyckman wykonał serię lądowań z natychmiastowym startem i ostatecznie wylądował o 18:40.

W trakcie prowadzonych od 3 listopada prób operacyjnych, dwa F-35C (CF-03 i CF-05) wykonały już 28 lotów, trwających łącznie 34,5 h. Ogółem ich piloci przeprowadzili 108 startów z katapulty, 215 lądowań z natychmiastowym startem, 2 starty po dobiegu oraz 110 lądowań z użyciem lin hamujących (wszystkie zakończone z powodzeniem).

Commander (kmdr por.) Tony Wilson, który dokonał pierwszego w historii lądowania F-35C na lotniskowcu podkreśla, że dzięki zabudowaniu nowego układu automatycznego lądowania jest to czynność niezwykle łatwa i rutynowa (F-35C ląduje na lotniskowcu, 2014-11-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.