Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Portugalia zwiększa budżet obronny

Strategia i polityka, 24 listopada 2014

Budżet ministerstwa obrony Portugalii wzrośnie o blisko 2%, do 2,2 mld euro.

Najwięcej środków budżetowych resortu obrony pochłoną pensje dla cywilnych pracowników wojska i żołnierzy. Zdecydowanie mniej Portugalia przeznaczy na zakup nowego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: MO Portugalii

Plan budżetowy Portugalii na 2015 zakłada zwiększenie wydatkowania na obronność o 1,8% w porównaniu do br., do poziomu 2,2 mld euro (9 mld zł). Ponad połowa z tej kwoty (57%) zostanie przeznaczona na pokrycie bieżących wydatków ministerstwa, w tym wypłacenie pensji i żołdu urzędnikom oraz wojskowym. Na utrzymanie lub zakupy uzbrojenia i wyposażenia wojskowego resort przeznaczy 25,7% środków budżetowych.

Sporą część środków finansowych pochłonie remont i przywrócenie zdatności użytkowej samolotów transportowych C-130H Hercules oraz uszkodzonego okrętu patrolowego typu Viana do Castelo, NRP Figueira da Foz (P361) (Wypadek portugalskiego patrolowca, 2014-10-22). Portugalczycy będą też musieli wyremontować i doposażyć 4 patrolowce typu Standard Flex 300 (Flyvefisken), odkupione jesienią od Danii.

Lizbona sfinansuje wprowadzenie do służby kolejnych 22 kołowych transporterów opancerzonych Pandur II 8x8. W ramach zawartego przed kilkoma tygodniami porozumienia arbitrażowego z producentem, General Dynamics: European Land Systems, Portugalia pozyska te wozy za darmo. Będzie jedynie musiała pokryć koszt ich przystosowania do eksploatacji i przeszkolenia załóg (Lizbona przerywa odbiór Pandurów, 2012-10-22).

W przyszłym roku Portugalia przeznaczy 52 mln euro (218 mln zł) na udział w wielonarodowych misjach wojskowych na Bałkanach i w Somalii. Kolejne 5,5 mln euro (23 mln zł) pochłoną projekty badawczo-rozwojowe i współpraca techniczna prowadzona z innymi państwami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.