Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni F-16C/D w Pakistanie

Lotnictwo wojskowe, 07 lutego 2012

Dowództwo pakistańskich wojsk lotniczych (PAF) poinformowało dzisiaj, że 6 lutego w bazie Shahbaz (Jacobabad) wylądował ostatni z zamówionych 18 myśliwców F-16C/D.

Lądowanie szkolno-bojowego F-16D Block 52. Towarzyszyły mu dwa jednoosobowe samoloty starej wersji Block 15, poddane w USA remontowi i modernizacji w ramach Mid Life Upgrade (MLU) / Zdjęcie: PAF

Kontrakt na dostawę 12 nowych myśliwców F-16C i 6 egz. szkolno-bojowych wersji D, odmiany Block 52, Pakistan podpisał w 2006. Umowa przewidywała możliwość późniejszego zakupu kolejnych 18 samolotów tego typu (zobacz: F-16 dla Pakistanu).

Realizacja zlecenia opóźniła się. Ostatni nowy F-16 dotarł do odbiorcy wczoraj. Wraz z nim przyleciały dwa F-16A Block 15, zmodernizowane w USA do wariantu, odpowiadającego szesnastkom wariantu Block 50. W zakładach Lockheed Martina mają być przebudowane 4 samoloty. Kolejne 2-3 egz. w tureckich zakładach TAI, a reszta - z łącznie przeznaczonych do modernizacji 45 myśliwców - w Pakistanie, przy pomocy tureckich specjalistów i zestawów importowanych z USA.

Wczorajsze wydarzenie nie oznacza końca dostaw F-16C/D Block 52 do Pakistanu. Obecnie finalizowane są szczegółowe negocjacje w sprawie przesądzonego już wykorzystania opcji z 2006 na zakup dodatkowych 18 myśliwców (zobacz: Pakistan zrealizuje opcję na 18 F-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.