Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straty USA w Afganistanie

Strategia i polityka, 31 grudnia 2014

Trzynaście lat prowadzenia operacji Enduring Freedom kosztowało życie 2352 żołnierzy USA.

W ramach zapoczątkowanej w październiku 2001 operacji Enduring Freedom USA straciły 2352 żołnierzy, z czego 1844 w wyniku działań zbrojnych. Kolejnych 20 tys. wojskowych odniosło obrażenia ciała / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Zakończona przed kilkoma dniami misja bojowa w Afganistanie kosztowała życie co najmniej 2216 żołnierzy USA. Kolejnych 136 wojskowych miało ponieść śmierć, prowadząc działania na terenie innych państw zagrożonych aktywnością organizacji islamistycznych. Co więcej, ponad 20 tys. Amerykanów odniosło obrażenia ciała, w większości wskutek akcji zbrojnych przeciwnika.

W 2015 USA zapoczątkują nową, niebojową, misję wojskową w Afganistanie, Freedom's Sentinel. Jej celem będzie wspieranie natowskich sojuszników w szkoleniu i dozbrajaniu afgańskich sił bezpieczeństwa (Zgoda na Resolute Support, 2014-12-03), a także kontynuacja operacji antyterrorystycznych, wymierzonych w resztki struktur al-Kaidy obecne na afgańskim terytorium.

Mimo oficjalnego zakończenia działań bojowych, USA utrzymają w Afganistanie ok. 8000 żołnierzy i pracowników wojska. Amerykanie będą stanowili lwią część liczącego 12-13 tys. osób natowskiego kontyngentu misji Resolute Support. Jego dopełnieniem będą wojskowi z Niemiec i Włoch (Zgoda na Resolute Support, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.