Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni EC225 dla Japońskiej Straży Wybrzeża

Lotnictwo cywilne, 02 marca 2015

Japońska Straż Wybrzeża odebrała ostatni z 3 śmigłowców EC225, zamówionych w 2011. Będzie on wykonywał zadania poszukiwawczo-ratownicze i porządku publicznego.

Obecnie flota Japońskiej Straży Wybrzeża składa się m. in. z 5 śmigłowców EC225 / Zdjęcie: Airbus Helicopters Japan

Dzisiaj w zakładach w Tokio Airbus Helicopters Japan przekazał śmigłowiec EC225 LP na ręce przedstawicieli Kaijō Hoan-chō (Japońskiej Straży Wybrzeża). Wiropłat został zakupiony w zastępstwie śmigłowca zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło wschodnią Japonię w 2011. Jest to zarazem ostatni z 3 EC225 zamówionych przez Kaijō Hoan-chō w lipcu 2011. Dwa pierwsze wiropłaty zostały dostarczone w 2014.

Przekazanie tego wiropłata jest szczególnie ważne, ponieważ jest to 3000. śmigłowiec, jaki opuścił nasz hangar, odkąd zaczęliśmy działalność w 1971 – powiedział Stephane Ginoux, Dyrektor Zarządzający Airbus Helicopters Japan.

Obecnie Japońska Straż Wybrzeża dysponuje flotą 8 śmigłowców z rodziny Super Puma: pięcioma EC225 (Instrukcja operacyjna dla załóg EC225, 2014-12-10) i trzema AS332 L1. Nowe EC225 są wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i będą używane także do zadań poszukiwawczo-ratownicze, porządku publicznego, ochrony wód terytorialnych i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych.

Ogółem w Japonii eksploatowane są 23 śmigłowce z rodziny Super Puma. Użytkownicy wojskowi i cywilni wykonują przy ich pomocy misje poszukiwawczo-ratownicze i transportowe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.