Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ChRL walczy ze szpiegami

Strategia i polityka, 11 marca 2015

Władze ChRL poinformowały o aresztowaniu kolejnych osób zaangażowanych w działalność szpiegowską na rzecz państw trzecich.

Władze ChRL zwracają uwagę na rosnący problem młodych Chińczyków, werbowanych – często nieświadomie – przez oficerów obcych służb wywiadowczych / Zdjęcie: MO ChRL

W kontrolowanych przez państwowe władze mediach pojawiły się informacje o aresztowaniu dwóch obywateli ChRL, oskarżonych o prowadzenie działalności szpiegowskiej na rzecz obcego wywiadu. Obaj aresztowani to młodzi ludzie, pracujący w bazach wojskowych w Dalian, na terenie północno-wschodniej prowincji Liaoning.  

Pierwszy z aresztowanych, 23-latek, któremu lokalne media nadały pseudonim Zhang, został oskarżony o wykonywanie zdjęć jedynego chińskiego lotniskowca, przyjętego do służby jesienią 2012 Liaoninga i przekazywanie ich przedstawicielowi obcego wywiadu. W chwili aresztowania śledczy mieli zabezpieczyć w jego komputerze ok. 500 fotografii okrętu.

Drugi, zwany Han, miał wykonać serię zdjęć wybranych pojazdów wojskowych i statków powietrznych oraz innych typów uzbrojenia sił zbrojnych ChRL. Za swoją działalność, Han miał zainkasować ok. 90 tys. CNY (55 tys. zł) od oficera obcego wywiadu. Obaj zostali aresztowani pod koniec 2014. Lokalne media poinformowały niedawno, że oskarżeni stanęli już przed sądem. Han został skazany na 8 lat więzienia. Zhang spędzi za kratami o dwa lata mniej.

Komentując omawianą sprawę, lokalne media zwracają uwagę na rosnący problem werbowania chińskich obywateli przez służby wywiadowcze obcych państw (Szpiegowanie Liaoninga, 2014-11-24). Prasa wspomina przypadek aresztowanego w listopadzie 2014 Cao. Były pracownik dużego przedsiębiorstwa w Qingdao na wschodzie kraju został oskarżony o wykonywanie zdjęć baz wojskowych w regionie i przekazywanie ich dziennikarzowi pracującemu dla jednego z magazynów wojskowych. W rzeczywistości kontakt Cao miał być oficerem służby wywiadowczej niewymienionego z nazwy państwa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.