Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szpiegowanie Liaoninga

Marynarka wojenna, 24 listopada 2014

Chińskie media informują o aresztowaniu obywatela tego państwa, oskarżonego o robienie zdjęć bazy morskiej, w której przebywa lotniskowiec Liaoning i przekazywanie ich agentowi obcego wywiadu.

Rozbudowa potencjału bojowego sił zbrojnych ChRL wzbudza zrozumiałe zainteresowanie wielu państw regionu. Cenzura w mediach oraz lakoniczny charakter komunikatów rządowych, powodują że często jedyną formą zdobycia wiedzy o szczegółach prowadzonych programów zakupowych jest wykorzystanie miejscowych źródeł informacji. Rosnąca popularność Internetu wśród Chińczyków ma pozwalać na ich werbowanie przez agencje wywiadowcze takich państw jak Japonia, Republika Korei, czy USA / Zdjęcie: MO ChRL

Zatrzymany, któremu nadano pseudonim Cao, był pracownikiem jednego z większych przedsiębiorstw w Qingdao na wschodzie kraju. Został zwerbowany przez Internet przez agenta obcego wywiadu, który podał się za pracownika zagranicznego magazynu wojskowego. Aresztowany miał wykonywać na jego zlecenie zdjęcia baz wojskowych, szczególnie lotnisk oraz portu morskiego, w którym dokuje pierwszy chiński lotniskowiec (Pierwszy przegląd Liaoninga, 2014-04-24).

Cao miał też przekazywać swojemu kontaktowi wszelkie zdobyte informacje, w tym materiały prasowe, dotyczące sił zbrojnych ChRL. Aresztowany otrzymywał za współpracę wynagrodzenie w wysokości 150-1500 USD (500-5000 zł), dzięki któremu mógł zakupić profesjonalny sprzęt do obserwacji i robienia zdjęć, w tym m.in. obiektyw teleskopowy, wysokiej klasy aparat fotograficzny i laptop.

Komentując sprawę, lokalne media zwracają uwagę na rosnącą liczbę młodych obywateli ChRL, często studentów lub pracowników korporacyjnych, godzących się na wykonywanie odpłatnych zleceń dla poznanych przez Internet przyjaciół. W rzeczywistości osoby te mają być agentami obcych państw.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.