Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Liaoning ponownie wyszedł w morze

Marynarka wojenna, 25 października 2013

Pierwszy chiński lotniskowiec, Liaoning, ponownie wyszedł w morze. Okręt rozpoczął kolejne próby, które mają trwać do połowy listopada.

Rozpoczynające się próby morskie Liaoning zakończą się 14 listopada. W ich trakcie kontynuowane będą ćwiczenia operacji lotniczych prowadzonych z pokładu okrętu. Ocenie zostaną poddane m.in. własności aerodynamiczne myśliwców pokładowych J-15 / Zdjęcie: Chin's news

Liaoning wyszedł w morze w minioną środę. Okręt opuścił macierzysty port w Qingdao, we wschodniej prowincji Szantung (Kolejne testy Liaoning, 2013-04-29), w którym przebywał przez ostatni miesiąc. Przez najbliższe 3 tygodnie lotniskowiec przeprowadzi serię prób morskich, połączonych ze szkoleniem załogi.

Według informacji przekazywanych przez rządowe media, główny nacisk ma być kładziony na ćwiczenia operacji lotniczych prowadzonych z pokładu lotniskowca. Będą one stanowiły kontynuację działań realizowanych podczas ostatniej, 3-miesięcznej serii prób (Długie próby Liaoning , 2013-09-23).

Nieoficjalnie jednym z głównych założeń rozpoczynających się ćwiczeń będzie ponowna ocena własności aerodynamicznych myśliwców pokładowych J-15. Przed kilkoma tygodniami lokalne media informowały o ich problemach ze startem z pokładu Liaoning z pełnym ładunkiem uzbrojenia (Zbyt mały udźwig J-15, 2013-10-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.