Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy przegląd Liaoninga

Marynarka wojenna, 24 kwietnia 2014

Pierwszy chiński lotniskowiec, Liaoning, rozpoczął wielomiesięczny program przeglądu i naprawy wyposażenia pokładowego.

Zdjęcie: MO ChRL

Lotniskowiec znajduje się obecnie na terenie stoczni Dalian Shipbuilding Industry Company w Liaoning, na północnym wschodzie kraju. Przez najbliższe pół roku okręt będzie poddawany przeglądowi oraz naprawie i ewentualnej wymianie wyposażenia pokładowego. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w dotychczasowej historii Liaoning, przyjętego do służby we wrześniu 2012.

Przez kilkanaście ostatnich miesięcy okręt był intensywnie eksploatowany podczas serii 10 ćwiczeń morskich, w trakcie których zgrywano załogę oraz doskonalono procedury wykonywania operacji lotniczych (Liaoning ponownie wyszedł w morze, 2013-10-25). Niektóre z nich miały podłoże polityczne, jak realizowane na wodach Morza Południowochińskiego, które ze względu na toczące się na nim spory terytorialne, odebrane zostały jako demonstracja siły ChRL (Lotniskowiec Liaoning wrócił z ćwiczeń, 2014-01-01).

Doświadczenie nabyte podczas prób morskich Liaoning pozwoli ChRL na wypracowanie bardziej efektywnych metod eksploatacji okrętów tej klasy. Ma to duże znaczenie ze względu na plany wprowadzenia do służby większej liczby lotniskowców. Obecnie w stoczni Dalian trwają prace nad drugim z nich (Drugi lotniskowiec ChRL, 2014-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.