Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi lotniskowiec ChRL

Marynarka wojenna, 19 stycznia 2014

ChRL rozpoczęła budowę drugiego lotniskowca. Powstaje on w stoczni Dalian i ma wejść do służby za 6 lat.

Liaoning, który powstał na bazie rosyjskiego lotniskowca Wariag, kupionego od Ukrainy, bazuje w Dalian / Zdjęcie: MO ChRL

Pierwszy chiński lotniskowiec – Liaoning wszedł do służby doświadczalnej we wrześniu 2012. Według planów rządu, wkrótce mają powstać 4 podobne lotniskowce. Budowę drugiego rozpoczęto w stoczni Dalian. Ma on wejść do linii za 6 lat.

Według szefa chińskiej partii komunistycznej, Wang Mina, trwają przygotowania do budowy dwóch kolejnych lotniskowców. Łącznie będą więc co najmniej 4 lotniskowce pod banderą ChRL. Według nieoficjalnych informacji, co najmniej jeden z nich będzie budowany w Szanghaju.

Powstawanie lotniskowców jest ważnym elementem budowy potęgi Pekinu na morzach. Niedawno grupa lotniskowca Liaoning wróciła z rejsu na Morzu Południowochińskim (Lotniskowiec Liaoning wrócił z ćwiczeń, 2014-01-01), który był ważną demonstracją siły.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.