Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Znów gorąco na Synaju

Wojska lądowe, 02 kwietnia 2015

Dziś w godzinach porannych doszło do serii skoordynowanych ataków na posterunki kontrolne wojsk lądowych Egiptu. Śmierć poniosło co najmniej 15 żołnierzy i 2 cywilów. Kolejnych 19 wojskowych jest rannych.

W wyniku serii skoordynowanych ataków na posterunki egipskich sił zbrojnych na Synaju zginęło dziś co najmniej 15 wojskowych, a kolejnych 19 odniosło rany. Śmierć poniosło też 2 cywilów. Siłom bezpieczeństwa udało się wyeliminować ok. 15 napastników / Zdjęcie: MO Egiptu

Do ataków doszło dziś rano, w pobliżu granicznego miasta Szejk Zuwejd. Napastnicy użyli samochodów wyładowanych materiałami wybuchowymi oraz broni maszynowej i ręcznych granatników przeciwpancernych. W wyniki serii skoordynowanych akcji śmierć poniosło co najmniej 15 członków służb bezpieczeństwa i 2 cywilów. Kolejnych 19 wojskowych jest rannych. Według niepotwierdzonych informacji, żołnierzom udało się też wyeliminować ok. 15 islamistów. 

Do organizacji ataków przyznała się najgroźniejsza z egipskich organizacji islamistycznych, Ansar Bait al-Maqdis. Jej członkowie stali za serią ataków i zamachów terrorystycznych wymierzonych w posterunki kontrolne i patrole wojsk lądowych i policji Egiptu oraz zwykłych cywilów. Organizacja ta, która w ostatnich miesiącach przyrzekła lojalność Państwu Islamskiemu, odpowiada też najprawdopodobniej za listopadową próbę zatopienia egipskiego kutra patrolowego, do której doszło 70 km od portowego miasta Damietta (Egipskie Apache w akcji, 2015-02-09). 

Co ciekawe, do dzisiejszego ataku doszło mimo wzmożonej aktywności sił zbrojnych Egiptu na Półwyspie Synaj oraz w innych regionach, uznawanych za matecznik islamistów. W lutym Egipcjanie po raz pierwszy użyli w misji śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache (Egipskie Apache w akcji, 2015-02-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra