Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Malezja potwierdza wybór NSM

Marynarka wojenna, 10 kwietnia 2015

Kongsberg otrzymał zlecenie przystosowania nowych malezyjskich fregat rakietowych do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących NSM.

Kongsberg przystosuje nowe malezyjskie fregaty rakietowe do przenoszenia i odpalania pocisków manewrujących NSM. Okręty znajdą się w linii w latach 2020 / Zdjęcie: Michał Jarocki

Nowe malezyjskie fregaty rakietowe, określane jako Littoral Combat Ship, zostaną uzbrojone w pociski manewrujące Kongsberg Naval Strike Missile (NSM). Norweski producent otrzymał w ostatnich dniach zlecenie przystosowania okrętów do przenoszenia i odpalania NSM. Wartość porozumienia wynosi ok. 20 mln euro (80,5 mln zł). O wyborze norweskich zestawów rakietowych jako głównego uzbrojenia przeciwokrętowego malezyjskich LCS po raz pierwszy poinformowano podczas targów LIMA 2015 (LIMA 2015: Kongsberg uzbroi malezyjskie fregaty, 2015-03-20).

Norwegowie będą odpowiedzialni za dostawę i montaż elementów wyposażenia pokładowego, w tym wyrzutni systemu NSM i kontenerów do przechowywania pocisków oraz niezbędnego wyposażenia elektronicznego. Kongsberg został też zobowiązany do zintegrowania nowych zestawów rakietowych z systemem prowadzenia walki DCNS Setis. Malezyjskie jednostki otrzymają po 2 czterokontenerowe wyrzutnie NSM, umieszczone na śródokręciu.

Okręty otrzymają różnorodne wyposażenie pokładowe, w tym stacje radiolokacyjne Thales SMART-S Mk 2 i zestawy do zwalczania okrętów podwodnych Thales CAPTAS-2, w tym sonary kadłubowe i holowane. Rheinmetall będzie odpowiedzialny za dostawę tuzina radarów kierowania ogniem TMX/EO Mk2 i sześciu optoelektronicznych zestawów śledzenia celów / SKO TMEO Mk2.

Przypomnijmy, że Tentera Laut DiRaja Malaysia (TLDM, królewska marynarka wojenna Malezji) wprowadzi do służby w latach 2020. sześć nowych fregat rakietowych. Okręty zostaną oparte na projekcie francuskich fregat typu Gowind 2500. Budowa pierwszego z nich rozpoczęła się pod koniec 2014 od oficjalnej ceremonii cięcia blach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.