Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

S-300WM dla Egiptu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 25 września 2014

Rosyjskie media ujawniły informacje o sprzedaży Egiptowi zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-300WM. Kontrakt jest wart ok. 0,5 mld USD.

Jedno z podwozi montowanych w Zakładach Kirowskich w ramach realizacji zamówienia Egiptu na zestawy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe S-300WM. Zdjęcie wykonano podczas wizyty w wytwórni gubernatora Gieorgija Połtawczenki / Zdjęcie: fontanka.ru

Niedawno w rosyjskich mediach pojawiały się informacje o możliwości sprzedaży Egiptowi zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-300, produkowanych pierwotnie dla Syrii. Na początku września w fotoreportażu portalu fontanka.ru ujawniono, że w Zakładach Kirowskich w St. Petersburgu, wchodzących w skład koncernu Ałmaz-Antiej, zakończono montaż 22 podwozi gąsienicowych dla S-300, pomalowanych w barwy pustynne. Teraz Wiedomosti ujawniły, że są one przeznaczone do zabudowy zestawów S-300WM zakupionych przez Egipt. Według dyrektora wytwórni, Giergija Siemienienko, podwozia są warte 3,1 mld rubli (ok. 256 mln zł).

O zerwaniu kontraktu z Syrią Federalna służba ds. współpracy wojskowo-przemysłowej (FSWTS) poinformowała na początku sierpnia. Według wicedyrektora FSWTS, Konstantina Biriulina, był to skutek sankcji ONZ nałożonych na Damaszek. Umowa z Syrią, zawarta w 2010, była warta 900 mln USD (2,95 mld zł). Zamówienie dotyczyło 4 baterii S-300, każda z 6 samobieżnymi wyrzutniami na podwoziach kołowych.

Teraz poinformowano, że przynajmniej część wyprodukowanych już zestawów trafi do Egiptu. Zawarty w grudniu 2013 kontrakt ma być wart około pół miliarda dolarów (1,64 mld zł). Inne kontrakty zawarte przez Rosoboroneksport z Egiptem mają dotyczyć myśliwców MiG-29M/M2, kierowanych pocisków przeciwpancernych Kornet oraz śmigłowców Mi-8 i Mi-35. Łącznie umowy są warte ponad 3 mld USD (9,85 mld zł, Egipt bliżej rosyjskiego uzbrojenia, 2014-09-18). W znacznej części ma je sfinansować Arabia Saudyjska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.