Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Biman eksploatują Q400

Lotnictwo cywilne, 24 kwietnia 2015

Biman Bangladesh Airlines rozpoczęły obsługę połączeń krajowych przy pomocy samolotów turbośmigłowych Q400.

Jeden z dwóch nowych samolotów turbośmigłowych Bombardier Q400, jakie dołączyły do floty narodowego przewoźnika Bangladeszu / Zdjęcie: Biman Airlines

Jak informuje kanadyjski koncern Bombardier, linie lotnicze Biman, narodowy przewoźnik Bangladeszu, rozpoczęły eksploatację dwóch 74-miejscowych samolotów turbośmigłowych Q400 Next Gen (Afrykańczycy wybierają Bombardiery, 2015-03-31, Nowe nabytki RwandAir, 2015-03-25). Zostały one wydzierżawione od egipskiego przedsiębiorstwa Smart Aviation na 5 lat. Co ciekawe, według miejscowych mediów samoloty zostały przekazane przewoźnikowi 2 kwietnia, a pierwsze obsługiwane przez nie połączenia krajowe wykonano 6 kwietnia.

Od 1972 Biman używały na połączeniach krajowych 8 samolotów Fokker F-27 Friendship, które na początku lat 1990. zastąpiły 2 BAe ATP. Te ostatnie wycofano z eksploatacji w 2004.

Obecnie flota narodowego przewoźnika Bangladeszu składa się z 4 Boeingów 777-300ER, dwóch 777-200ER, pary 737-800 i takiej samej liczby Airbusów A310-300. Hubem linii jest międzynarodowy port lotniczy Dhaka. Linie operują także z portów Shah Amanat i Srihotto.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra