Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rusza produkcja Dhanusha

Wojska lądowe, 29 kwietnia 2015

Wojska lądowe Indii otrzymają w najbliższych miesiącach pierwszą transzę 155-mm lekkich holowanych armatohaubic Dhanush.

Wojska lądowe Indii mają odebrać w najbliższych tygodniach pierwsze 155-mm armatohaubice Dhanush (Bofors FH77B L45). Ordnance Factory Board dostarczy odbiorcy w najbliższych latach 114 dział tego typu / Zdjęcie: MO Indii

Rodzima Ordnance Factory Board (OFB) ma dostarczyć Bhāratīya Thalsēnā (wojskom lądowym Indii) w najbliższych miesiącach 6 lekkich armatohaubic Dhanush (Bofors FH77B L45) z lufami o długości 45 kalibrów. Pozwoli to na sformowanie pierwszej baterii wyposażonej w nowe uzbrojenie. Wczoraj informowaliśmy o zakończeniu głównego etapu prób Dhanusha, prowadzonych latem 2014 i zimą br. na terenie poligonów w Sikkim i Pokhran (Dhanush po testach , 2015-04-28).

Dowództwo wojsk lądowych Indii zgłasza zapotrzebowanie na co najmniej 414 zestawów artyleryjskich Dhanush. W pierwszej kolejności Bhāratīya Thalsēnā otrzymają 114 dział, płacąc za nie 12,6 mld INR (726,8 mln zł). Dostawy zostaną zrealizowane w ciągu 3 lat od złożenia zamówienia. Armatohaubice będą produkowane na terenie zakładów Jabalpur Gun Carriage Factory w tempie 30-35 rocznie. Produkcja seryjna powinna ruszyć w 2016.

Indie zakupiły w 1986 od Boforsa 410 dział w odmianie FH77B L39 z lufami o długości 39 kalibrów, płacąc za nie 285 mln USD (1 mld zł). Umowa zakładała też uruchomienie lokalnej produkcji ok. tysiąca zmodernizowanych dział. Realizację tych planów uniemożliwił skandal korupcyjny związany z procesem wyboru szwedzkich zestawów artyleryjskich i przeciągające się śledztwo Central Bureau of Investigation (CBI) oraz problemy techniczne zmodyfikowanej konstrukcji, wykryte podczas pierwszych prób ogniowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra