Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Orłany-10 nad Arktyką

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 maja 2015

Jednostka Wschodniego okręgu wojskowego FR z Czukotki, wyposażona w bsl Orłan-10, rozpoczęła patrolowanie Arktyki. Bezzałogowce są dostarczane w rejony działań przez śmigłowce Mi-26.

Orłan-10 to mały bezzałogowiec o masie startowej 14 kg, przenoszący do 5 kg ładunku użytecznego. Jest napędzany silnikiem spalinowym, startuje z katapulty, a ląduje na spadochronie. Może utrzymywać się w powietrzu przez 16 godzin

Jednostka Wschodniego okręgu wojskowego FR dyslokowana na Czukotce, wyposażona w bsl Orłan-10, 1 maja rozpoczęła patrolowanie rosyjskiej części Arktyki. Bezzałogowce mają kontrolować stan środowiska, w tym oblodzenie północnych szlaków żeglugowych. W odległe rejony działań są dostarczane przez śmigłowce Mi-26.

Testy wojskowych Orłanów-10 prowadzone są w rejonie Wyspy Wrangla i Przylądku Otto Schmidta na Oceanie Arktycznym

Rosja w ostatnich latach zintensyfikowała swe działania w Arktyce. Dotyczą one eksplorowania surowców, w tym paliw węglowodorowych. FR rozwija też Północną Drogę Morską, jako alternatywę dla tradycyjnych szlaków z Europy do Azji. Równolegle z działaniami gospodarczymi trwa militaryzacja Arktyki poprzez instalowanie tam nowoczesnego uzbrojenia, w tym systemów obrony powietrznej (Arktyczne bazy dla MiG-31, 2014-10-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra