Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akash w linii

Wojska lądowe, 05 maja 2015

Wojska lądowe Indii przyjęły do służby zestawy obrony powietrznej średniego zasięgu Akash.

Dowództwo wojsk lądowych Indii wydało zgodę na rozpoczęcie eksploatacji zestawów obrony powietrznej Akash / Zdjęcie: MO Indii

Ceremonia przyjęcia do służby zestawów przeciwlotniczych Akash odbyła się dziś w New Delhi. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele ministerstwa obrony Indii oraz rządowej agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO), która opracowała system. Środowisko wojskowe od kilku lat oczekiwało wydania zgody na rozpoczęcie eksploatacji Akash. Decyzję poprzedziła seria intensywnych testów ogniowych (Kolejny udany test Akash, 2014-11-17, Udana próba Akash, 2014-05-29).

Wojska lądowe Indii zakupią w najbliższych latach nieokreśloną liczbę baterii Akash. Pojedyncza jednostka wyposażona jest w trójwspółrzędny radar z anteną fazowaną (Rajendra) oraz 4 trójprowadnicowe wyrzutnie, osadzone na kołowych naczepach samochodowych lub podwoziu gąsienicowym (czołgu T-72). System jest w stanie wykrywać nieprzyjacielskie statki powietrzne w odległości do 60 km. Radar może śledzić do 64 celów jednocześnie, naprowadzając po 2 pociski na 4 różne cele w tym samym czasie.

Pociski wchodzące w skład nowych zestawów przeciwlotniczych są w stanie niszczyć cele w odległości do 25 km. Deklarowane przez producentów prawdopodobieństwo zniszczenia celu przy użyciu jednego pocisku wynosi 88%, a przy pomocy dwóch – 98%. Wartość całkowita zestawów zamówionych dotąd przez dowództwa wojsk lądowych i wojsk lotniczych, które rozpoczęły już eksploatację Akash, przekracza 280 mld INR (16 mld zł).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra