Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Oblot F-16 z zasobnikiem Legion

Lotnictwo wojskowe, 01 lipca 2015

F-16 wyposażony w nowy uniwersalny zasobnik Legion, wykonał pierwszy lot.

F-16 z zasobnikiem Legion, podwieszonym pod kadłubem, startuje do pierwszego lotu. Docelowo urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla F-15C, używanych przez US Air Force / Zdjęcie: Lockheed Martin

Lockheed Martin poinformował o pierwszym locie samolotu F-16, przenoszącym nowy uniwersalny zasobnik o nazwie Legion (Uniwersalny zasobnik Lockheed Martina , 2015-02-16). Dokładna data lotu, który odbył się w zakładach w Fort Worth, nie została podana. Opublikowane zdjęcie zostało wykonane 25 czerwca.

Jak twierdzi producent, urządzenie zostało zintegrowane z F-16 bez dokonywania jakichkolwiek zmian w strukturze, wyposażeniu i oprogramowaniu samolotu. W ciągu bieżącego roku zaplanowane są kolejne loty próbne Legiona przenoszonego przez F-16, a także F-15C Eagle. Ostatni typ, wciąż używany przez US Air Force, postrzegany jest jako podstawowy nosiciel nowego zasobnika.

Według przedstawicieli Lockheed Martina zapytanie o propozycje ofertowe związane z nowym urządzeniem umożliwiającym termolokacyjne przeszukiwanie przestrzeni i śledzenie celów zostanie opublikowane w br. Wybór zwycięzcy spodziewany jest w 2016. Konkurentem jest zasobnik celowniczy OpenPod opracowany przez Northrop Grummana (Northrop Grumman ujawnia OpenPod, 2015-06-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.