Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wspólne manewry F-22 i F-35A

Lotnictwo wojskowe, 18 listopada 2014

W bazie Eglin przeprowadzono pierwsze wspólne ćwiczenia z udziałem samolotów wielozadaniowych F-22 i F-35A.

Formacja F-22 i F-35 (na pierwszym planie) podczas pierwszych wspólnych ćwiczeń, zrealizowanych niedawno w bazie Eglin / Zdjęcie: US Air Force

Na początku bieżącego miesiąca dowództwo US Air Force przebazowało 4 samoloty wielozadaniowe F-22 Raptor, ze składu 94th Fighter Squadron, z Joint Base Langley-Eustis, w Wirginii, do bazy lotniczej Eglin w Kalifornii. Celem pobytu było przeprowadzenie pierwszych wspólnych ćwiczeń z samolotami F-35A Lightning II, z 58th Fighter Squadron.

Podstawowym zadaniem szkoleniowym była wymiana doświadczeń pilotów eksploatujących obydwa typy samolotów oraz zapoznanie ze zdolnościami bojowymi i taktyką działania. Jak wiadomo, F-22 został zaprojektowany do wywalczenia i utrzymania przewagi w powietrzu (F-22 w roli bombowca, 2014-09-24), zaś F-35A to samolot myśliwsko-uderzeniowy (Kontrakt na kolejną partię F-35, 2014-10-28). Planiści USAF zakładają, że będą one działały na polu walki wspólnie. Dzięki przeprowadzonym niedawno ćwiczeniom można opracować taktykę działania F-22 i F-35A w przyszłości i wypracować najbardziej skuteczne sposoby użycia obydwu typów.

W trakcie ćwiczeń piloci F-22 i F-35A wykonywali działania defensywne i ofensywne w ramach walki o przewagę w powietrzu oraz misje uderzeniowe. Zaczęliśmy od prostych scenariuszy powietrze-powietrze i powietrze-ziemia, mówi mjr Steven Frodsham, pilot F-22. Następnie były one coraz bardziej skomplikowane, aż do zadań eskortowych i defensywnych.

Scalenie danych ze wszystkich czujników i własności stealth – to główne zalety naszych samolotów, dodaje ppłk Matt Renbarger, pilot F-35A, dowódca 58th Fighter Squadron. Dzięki temu możemy pojawić się na polu walki niepostrzeżenie, a jednocześnie mamy doskonałą świadomość sytuacyjną i wiemy, jak mamy działać.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.