Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne umowy Mahindry

Przemysł zbrojeniowy, 07 lipca 2015

Kolejna spółka indyjskiej grupy przemysłowej Mahindra zawarła porozumienie o współpracy z zachodnim przedsiębiorstwem zbrojeniowym.

Mahindra Group zawarła drugie w ciągu kilku dni porozumienie z zachodnim producentem uzbrojenia i systemów samoobrony o współpracy w ramach rządowej strategii Buy and Make (Indian) / Zdjęcie: Mahindra Defence Naval Systems

Mahindra Defence Naval Systems porozumiała się z brytyjską Ultrą Electronics o opracowaniu wspólnej oferty zakupowej dla ministerstwa obrony Indii. Partnerzy nawiążą współpracę w dziedzinie morskich systemów bojowych, zwłaszcza w odniesieniu do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych i systemów samoobrony przed torpedami, a także środków niszczenia min morskich. Obydwa przedsiębiorstwa chcą też skłonić dowództwo indyjskich wojsk lądowych do kupna oferowanych przez nie taktycznych radiostacji i innych środków łączności i wymiany danych między poszczególnymi jednostkami rozmieszczonymi na polu walki.

Rywalizacja o rządowe kontrakty będzie wymagała utworzenia specjalnej spółki joint-venture, która przygotuje i przedstawi władzom nowe oferty handlowe, a w przypadku wygranej, będzie odpowiedzialna za produkcję i dostawę zakupionego uzbrojenia, a także wsparcie techniczne i szkoleniowe użytkownika. Nowy podmiot powstanie na zasadach określonych przez władze centralne w nowej strategii gospodarczej, Buy and Make (Indian).

Mahindra Group z Bombaju wyrasta na jednego z głównych beneficjentów nowej polityki gospodarczej rządu Narendry Modiego. Zaledwie przed kilkoma dniami inna ze spółek-córek grupy, Mahindra Defence, porozumiała się z Airbus Helicopters o przygotowaniu wspólnej oferty handlowej związku z toczonymi lub dopiero zapowiadanymi indyjskimi przetargami śmigłowcowymi. Obaj partnerzy utworzą spółkę joint-venture, która będzie promować w Indiach m.in. lekkie śmigłowce H125M i H225M Caracal (Airbus Helicopters inwestuje w Indiach, 2015-07-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.