Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus Helicopters inwestuje w Indiach

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 lipca 2015

Airbus Helicopters nie traci zainteresowania indyjskimi programami zbrojeniowymi. W walce o rządowe zlecenia pomóc ma tym razem nowa spółka joint-venture

Indyjska spółka Airbusa będzie pierwszym przedsiębiorstwem, powstałym w ramach nowej strategii gospodarczej rządu Indii, Buy and Make (Indian), która zakłada współpracę lokalnych przedsiębiorstw z partnerami z zagranicy i transfer zachodnich technologii / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Lokalnym partnerem Airbusa zostanie Mahindra Defence, spółka-córka jednej z największych indyjskich grup przemysłowych, Mahindra Group. Przedstawiciele obu przedsiębiorstw zasiądą w najbliższych tygodniach do rozmów, które zaowocują powołaniem do życia nowej spółki joint-venture, zajmującej się produkcją i sprzedażą wielozadaniowych śmigłowców wojskowych, przeznaczonych zarówno na rynek wewnętrzny, jak i na eksport.

Spółka będzie odpowiedzialna za promocję produktów Airbus Helicopters w Indiach, a w przypadku wygranej w którymś z przetargów zakupowych, także za montaż i dostawę wiropłatów nowemu użytkownikowi. Airbus Helicopters chce skłonić rząd w New Delhi do kupna m.in. lekkich śmigłowców H125M (dawniej AS550 C3 Fennec), które oferowano już Indiom w ramach przetargu na dostawę 197 śmigłowców obserwacyjnych i rozpoznawczych (Reconnaissance and Surveillance Helicopter).

W zakończonym przed kilkoma miesiącami konkursie francuska konstrukcja musiała co prawda uznać wyższość rosyjskich wielozadaniowych śmigłowców Ka-226T (Więcej Ka-226T dla Indii, 2015-05-18). Producent z Europy nie stracił jednak całkowicie szans na sprzedaż H125M Indiom, gdyż ocenia się, że rzeczywiste zapotrzebowanie indyjskich sił zbrojnych na wiropłaty tej klasy jest znacznie większe (Więcej Ka-226T dla Indii, 2015-05-18).

Airbus Helicopters zamierza również zainteresować Indie kupnem H225M Caracal (na zdjęciu). Europejski producent najprawdopodobniej wystawi Caracala w przetargu na dostawę ponad 100 wielozadaniowych śmigłowców morskich dla Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), które zastąpią w linii wiekowe i niesprawne HAL Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III). Warto przypomnieć, że H225M jako jedyny został zakwalifikowany do kolejnego etapu przetargu na śmigłowce wsparcia bojowego i zabezpieczenia dla Sił Zbrojnych RP (Próby Caracala rozpoczęte, 2015-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.