Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Ka-226T dla Indii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 maja 2015

Indie mogą zdecydować się na lokalną produkcję ponad 400 śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T. Część z nich potencjalnie trafi na eksport.

Indie mogą zlecić lokalną produkcję nawet 400 śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T. Część z nich trafi najprawdopodobniej do państw trzecich. Co najmniej 197 wiropłatów zostanie przekazanych indyjskim siłom zbrojnym / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Pod koniec zeszłego tygodnia władze Indii wydały zgodę na zakup 197 śmigłowców wielozadaniowych Ka-226T napędzanych silnikami Turbomeca Arrius 2G1. Wiropłaty trafią do jednostek wojsk lądowych i lotniczych Indii. Zastąpią w linii wiekowe i prezentujące marginalną wartość bojową Cheetah (SA315B Lama) i Chetak (Aerospatiale SA316 Alouette III).

Oba rodzaje sił zbrojnych od wielu lat zabiegały na zakup nowych śmigłowców obserwacyjnych i rozpoznawczych w ramach programu RSH (Reconnaissance and Surveillance Helicopter). Wiropłaty będą używane przede wszystkim do prowadzenia obserwacji i zwiadu, transportu żołnierzy lub zaopatrzenia, kierowania ogniem artyleryjskim, reagowania kryzysowego, wspierania śmigłowców szturmowych oraz walki z wrogimi statkami powietrznymi przy użyciu pocisków rakietowych powietrze-powietrze.

Pierwsza partia Ka-226T trafi do Indii bezpośrednio z Rosji (Decyzja w sprawie RSH, 2015-05-16). Śmigłowce zostaną dostarczone w stanie zdatny do lotu. Montaż pozostałych wiropłatów zostanie zlecony spółce joint-venture, której udziałowcami będą Hindustan Aeronautics Limited i Wiertalioty Rossii. Przedstawiciele indyjskiego ministerstwa obrony poinformowali, że wielkość zamówienia na rosyjskie śmigłowce może uleć zmianie.

Uważa się, ze Indie mogą zlecić lokalną produkcję nawet czterystu Ka-226T. Część wiropłatów zostanie najprawdopodobniej przeznaczona na eksport na rynki trzecie. Większość z nich trafi jednak do jednostek wojsk lądowych i lotniczych, a także marynarki wojennej Indii.

Ostateczna wielkość zamówienia na nowe wiropłaty zostanie podana po uwzględnieniu rzeczywistych potrzeb operacyjnych sił zbrojnych Indii. Duże znaczenie będzie też miała wartość całego przedsięwzięcia i zaangażowanie rodzimego przemysłu zbrojeniowego w jego realizację. Nowa polityka gospodarcza władz Indii dąży do zwiększenia udziału lokalnych producentów w programach zakupowych finansowanych przez władze centralne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.