Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bliżej decyzji ws. Rooivalka

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 lipca 2015

Przedstawiciele grupy Denel z optymizmem wypowiadają się o szansach na wznowienie produkcji śmigłowców uderzeniowych Rooivalk.

Wkrótce może zapaść decyzja o ewentualnym wznowieniu prac nad zmodernizowaną wersją śmigłowców uderzeniowych Rooivalk / Zdjęcie: Denel Aviation

Od wielu miesięcy Denel prowadzi z rządem RPA rozmowy o przyszłości programu rodzimych śmigłowców bojowych. Wznowienie prac nad modyfikacją Rooivalka jest bowiem uzależnione od przyszłych zamówień rządowych. Prezes grupy, Riaz Saloojee, potwierdził, że decyzja w tej sprawie może zostać podjęta już nawet w ciągu 3-6 miesięcy.

Pomysł wznowienia produkcji rodzimych wiropłatów popiera również południowoafrykańska minister obrony, Nosiviwe Mapisa-Nqakula. Szefowa resortu otwarcie przyznaje, że zamówienie kolejnych śmigłowców bojowych będzie niezbędne dla podniesienia potencjału operacyjnego sił zbrojnych RPA. Potwierdziły to doświadczenia z dotychczasowej eksploatacji Rooivalków w ramach sił pokojowych misji ONZ z Demokratycznej Republice Konga (MONUSCO, The United Nations Organization Stabilization Mission in the Democratic Republic of the Congo, Uszkodzony Oryx, 2015-07-23; Rooivalki znowu w akcji, 2014-03-04).

Jedną z niewiadomych pozostaje zakres modyfikacji śmigłowca. W grę wchodzą dwa rozwiązania: modernizacja istniejącej konstrukcji do wersji Rooivalk Mk 2 lub opracowanie nowego wiropłata, bazując na rozwiązaniach technologicznych zastosowanych w obecnie eksploatowanych śmigłowcach (Wznowienie produkcji Rooivalka?, 2015-05-04).

Dużym wyzwaniem będzie również znalezienie funduszy i wysokokwalifikowanych poddostawców krytycznych zespołów i elementów wyposażenia, a także zdobycie zamówień eksportowych. Według przedstawicieli Denela, ponowne rozpoczęcie prac nad Rooivalkami będzie ekonomicznie opłacalne, jeśli uda się zakontraktować sprzedaż 75-100 wiropłatów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.