Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jordania kupiła Pilatusy PC-9M

Lotnictwo wojskowe, 10 sierpnia 2015

Wojska lotnicze Jordanii kupiły szwajcarskie samoloty szkolne Pilatus PC-9M.

Wojska lotnicze Jordanii nabyły 9 Pilatusów PC-9M / Zdjęcie: Pilatus Aircraft

Szwajcarskie przedsiębiorstwo Pilatus Aircraft poinformowało dziś o podpisaniu kontraktu z Silā ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī (królewskimi wojskami lotniczymi Jordanii) na dostawę 9 turbośmigłowych samolotów szkolnych PC-9M (Szkolenie Omańczyków w RPA, 2014-12-30, Adriatic Strike 2014, 2014-06-03). Umowa obejmuje też dostarczenie symulatora, wyposażenia szkoleniowego i zapewnienie wsparcia logistycznego.

Nowe PC-9M będą przekazywane Silā ul-Jawu al-Malakī ’al-Urdunī od stycznia 2017. Jak podaje Pilatus, kontrakt zawarto po kilku latach trudnych negocjacji, które ostatecznie zakończyły się sukcesem Szwajcarów.

Do szkolenia podstawowego Jordańczycy używają brytyjskich Slingsby T-767 Firefly. Pilatusy będą używane do szkolenia pilotów, którzy w przyszłości zasiądą za sterami myśliwców F-5E/F i F-16A/B. W etapie pośrednim, w ramach szkolenia zaawansowanego, używane są natomiast odrzutowce CASA C-101.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.