Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto produkcję Hawków dla Omanu

Lotnictwo wojskowe, 06 czerwca 2014

BAE Systems poinformowało o rozpoczęciu produkcji samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk AJT, przeznaczonych dla królewskich wojsk lotniczych Omanu.

Nowe samoloty w znaczący sposób zwiększą potencjał operacyjny Al-Quwwat al-Jawwiya al-Sultanat Oman. Obecnie dysponują one m. in. 10 Hawkami Mk 203 (na zdjęciu) i 5 Hawkami Mk 103/A. Po rozpoczęciu służby przez Hawki AJT można będzie wycofać stare Hawki Mk 103 i zwolnić z zadań szkoleniowych Hawki Mk 203, które wciąż mogą wykonywać misje bojowe / Zdjęcie: BAE Systems

Jak donosi oficjalny komunikat, 2 czerwca w zakładach BAE Systems w Brough miała miejsce ceremonia rozpoczęcia produkcji samolotów szkolenia zaawansowanego Hawk AJT,przeznaczonych dla Al-Quwwat al-Jawwiya al-Sultanat Oman (królewskich wojsk lotniczych Omanu). Wzięli w niej udział omańscy lotnicy, pod dowództwem ppłka Abdullaha Amour al-Kiyumi’ego.

Montaż zespołów i końcowy omańskich Hawków realizowany będzie w wytwórniach w Warton i Samlesbury, gdze trwa już produkcja Eurofighterów, także przeznaczonych dla Al-Quwwat al-Jawwiya al-Sultanat Oman. Oblot pierwszego Hawka zaplanowano w 2016.

Jak wiadomo, 21 grudnia 2012 BAE Systems i sułtanat Omanu zawarły umowę dotyczącą sprzedaży 12 nowo wyprodukowanych Eurofighterów z 3. transzy oraz 8 Hawków AJT, prawdopodobnie odpowiadających standardowi Mk 128, używanemu przez RAF (Oman zamówił Eurofightery, 2012-12-21). Maskat zagwarantował sobie wyposażenie Typhoonów w radar Captor-E z aktywną anteną fazowaną. Dostawy samolotów rozpoczną się w 2017. Za ich sterami zasiądą piloci, którzy niedawno zakończyli szkolenie podstawowe w Chorwacji (Oman szkoli pilotów w Chorwacji, 2014-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.