Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie nabędą kolejne PC-7?

Lotnictwo wojskowe, 24 listopada 2014

Indie zamierzają nabyć 106 dodatkowych samolotów szkolnych Pilatus PC-7.

Dowództwo BVS chce docelowo mieć na stanie 181 turbośmigłowych PC-7 Mk II / Zdjęcie: Pilatus Aircraft

Z powodu niezdolności do opracowania w wyznaczonym terminie własnego samolotu szkolnego, oznaczonego jako HTT-40, a także jego zbyt wysokich kosztów, resort obrony Indii zamierza zakupić kolejne Pilatusy PC-7 Mk II. Według The Times of India, w grę wchodzi nabycie aż 106 szwajcarskich samolotów. Ich wartość to 70 mld INR (3,8 mld zł).

Jedną z opcji jest zakup 38 PC-7 bezpośrednio od producenta i wyprodukowanie pozostałych w zakładach remontowych w bazie Bhartiya Vāyu Senā (BVS, wojsk lotniczych Indii) w Sulur.  Inna propozycja zakłada produkcję aż 96 samolotów.

Indie podpisały umowę ze Szwajcarami w maju 2012. Dotyczyła ona dostawy 75 Pilatusów PC-7 Mk II, z opcją na kolejnych 37. Dotychczas BVS odebrały 53 samoloty.

Mimo wdrożenia do eksploatacji 2 nowych typów – PC-7 Mk II i Hawków Mk. 132, BVS wciąż mają problemy z flotą samolotów szkolnych. Odrzutowy HJT-36 Sitara wciąż jest niedopracowany i nie wiadomo, kiedy rozpocznie się jego produkcja seryjna (BVS problemy ze sprzętem, 2014-10-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.