Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oman zamówił Eurofightery

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 21 grudnia 2012

Przedstawiciele BAE Systems poinformowali o otrzymaniu od Oman zlecenia na dostawy 12 wielozadaniowych myśliwców Eurofighter Typhoon i 8 szkolnych Hawków ATJ. Pierwsze samoloty powinny zostać przekazane odbiorcy w 2017.

Zamówione wielozadaniowe samoloty Eurofighter Typhon zastąpią częściowo 24 samoloty myśliwsko-bombowe SEPECAT Jaguar S/B, służące w Omanie od końca lat 1970. / Zdjęcie: USAF

Zlecenie obejmuje również pakiety wsparcia logistycznego i szkoleniowy. Według komunikatu BAE Systems, dostawy Eurofighterów dla Sułtanatu Omanu rozpoczną się w 2017, a Hawków prawdopodobnie w 2018. Wartość umowy szacuje się na 2,5 mld GBP (ok. 4,1 mld USD).

Pierwsze informacje na temat możliwości zakupu przez Oman 24 Eurofighterów pojawiły się w 2008, kiedy wojska lotnicze Omanu poinformowały o planach wycofania samolotów szturmowych SEPECAT Jaguar (Oman kupi Eurofightery?, 2008-11-13).

W 2010 BAE Systems otrzymała od Omanu formalne zapytanie ofertowe dotyczące potencjalnego zakupu jedynie 12 myśliwców. Powodem było prowadzenie równoległych negocjacji z Amerykanami w sprawie modernizacji posiadanych przez Oman F-16 i zakupu dodatkowych 12 myśliwców tego typu (Oman – a jednak również F-16, 2010-08-04). Jednocześnie Brytyjczycy musieli pokonać francuską ofertę związaną z myśliwcami Rafale.

Dużą zasługę w zawarciu kontraktu brytyjskie media przypisują premierowi Davidowi Cameronowi, który w ostatnim miesiącu złożył wizyty w krajach Bliskiego Wschodu, zachęcając do zakupów brytyjskiego uzbrojenia.

Wojska lotnicze Omanu będą siódmym użytkownikiem Typhoonów po Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Arabii Saudyjskiej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.