Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Błędne koszty L-RSB

Lotnictwo wojskowe, 19 sierpnia 2015

Wojskowi podali Kongresowi USA błędne koszty, jakie należy ponieść w ramach programu Long-Range Strike Bomber.

Jedna z koncepcji L-RSB / Rysunek: Northrop Grumman

Jak donosi Bloomberg, US Air Force podały w sprawozdaniu do Senatu zaniżone koszty 10-letniego programu opracowania, zakupu i wsparcia nowych bombowców strategicznych, określanych jako Long-Range Strike Bomber (L-RSB). W ub.r. szacowano, że pochłonie to 33,1 mld USD (ok. 125 mld zł). Obecnie mówi się, że podatnicy zapłacą za bombowce, w latach budżetowych 2016-2026, 58,4 mld USD (ponad 220 mld zł, 348 mld USD na broń nuklearną USA , 2015-01-25).

Jednak przedstawiciele US Air Force twierdzą, że obydwie wyżej podane kwoty są błędne. Według ich wyliczeń w następnej dekadzie program L-RSB ma pochłonąć 41,7 mld USD (ponad 157 mld zł). Należy jednak pamiętać, że całe przedsięwzięcie ma trwać co najmniej 30 lat.

O kontrakt na L-RSB rywalizują Boeing i Lockheed Martin oraz Northrop Grumman. Według źródeł zbliżonych do Pentagonu, Sekretarz Wojsk Lotniczych Deborah Lee James postanowiła odłożyć decyzję o wyłonieniu zwycięzcy do września lub października br. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.