Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Holenderskie plany zakupowe

Strategia i polityka, 24 września 2014

Władze Holandii ogłosiły plany zakupu nowego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego.

Zdjęcie: MO Holandii

Dodatkowe środki finansowe, przekazywane ministerstwu obrony Holandii od 2015, zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup nowego lub modernizacje obecnie używanego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego (Holandia zwiększa budżet obronny, 2014-09-19). W planach jest m.in. przywrócenie do służby nieokreślonej liczby śmigłowców transportowych AS532U2 Cougar Mk2, które uzupełnią 8 znajdujących się już w linii wiropłatów tego typu. Wymuszają to problemy z terminowością dostaw i zdatnością do lotu NH90 (Skorodowane holenderskie NH90, 2014-06-30). Holendrzy zamierzają tez zakupić kilka nowych ciężkich śmigłowców transportowych CH-47F Chinook (Chinooki do Mali, 2014-09-10).

Ponadto, holenderskie siły zbrojne pozyskają co najmniej 20 nowych samochodów patrolowych Bushmaster 4x4, dostarczanych przez Thales Australia. Do tej pory Nederlandse krijgsmacht (siły zbrojne Holandii) zakupiły i wprowadziły do służby co najmniej 86 pojazdów tego typu. Nowe wozy będą eksploatowane przez oddziały Koninklijke Landmacht (wojsk lądowych) i Koninklijke Marine (Królewskiej Piechoty Morskiej Holandii).

W planach jest też zakup amunicji oraz części zamiennych do różnych typów pojazdów i samolotów wojskowych. Przez ostatnie lata sprzęt ten był dość intensywnie eksploatowany w Afganistanie (Ostatnia misja holenderskich F-16 w Afganistanie , 2014-07-02), co wymusiło przeprowadzenie większej liczby przeglądów technicznych, niż pierwotnie planowano i doprowadziło do szybszego wyczerpania zapasów materiałowych.

Dużo uwagi będzie też od Holendrów wymagało podniesienie stopnia ochrony przed nowymi zagrożeniami, w postaci ataków i szpiegostwa cybernetycznego. Resort obrony zamierza też poprawić własne zdolności zbierania informacji wywiadowczych w tym środowisku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.