Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chinooki do Mali

Lotnictwo wojskowe, 10 września 2014

Pierwsze holenderskie śmigłowce transportowe CH-47 Chinook dotarły już do stolicy Mali, Bamako.

Holenderskie śmigłowce trafiają do Afryki na pokładzie wynajętego samolotu transportowego An-124 Rusłan. Wraz z Chinookami, na miejsce dotrze także 70-osobowa grupa żołnierzy, w tym załogi lotnicze oraz personel obsługowy / Zdjęcie: MO Holandii

Pierwsze dwa Chinooki przetransportowano z bazy wojsk lotniczych Gilze-Rijen, na południowym-zachodzie kraju we wtorek. Jutro na Czarny Ląd trafi ostatni z wysłanych przez Holendrów śmigłowców. W pierwszej kolejności wiropłaty trafiają do Bamako. Po ponownym zmontowaniu, przelecą do Camp Castor – głównej bazy liczącego niemal 400 osób holenderskiego kontyngentu wojskowego, służącego w ramach United Nations Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali (MINUSMA).

Chinooki rozpoczną służbę 1 października. Wiropłaty pozostaną na miejscu do końca 2015, a więc wygaśnięcia obecnego mandatu holenderskiej misji w Afryce. W czerwcu władze Holandii podejmą decyzję o ewentualnym wydłużeniu obecności wojskowej w Mali, która uzależniona będzie od sytuacji wewnętrznej w tym państwie oraz postępów w walkach z aktywnymi na północnym zachodzie kraju islamistami.

Od wiosny Holendrów wspierają w Afryce 4 śmigłowce uderzeniowe AH-64D (Holenderskie Apache już w Mali, 2014-05-20). Wiropłaty zapewniają osłonę konwojom z pomocą humanitarną. Są też podrywane, gdy patrolujący okolicę żołnierze dostaną się pod ogień islamistów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.