Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot saudyjskiego Hawka

Lotnictwo wojskowe, 23 września 2015

W zakładach w Warton oblatano pierwszy samolot szkolenia zaawansowanego Hawk, który trafi do wojsk lotniczych Arabii Saudyjskiej.

Królewskie saudyjskie wojska lotnicze zakupiły 22 samoloty Hawk Mk 165 / Zdjęcie: BAE Systems

16 września w zakładach BAE Systems w Warton w powietrze wzbił się samolot szkolenia zaawansowanego Hawk Mk 165. Jest on pierwszym z 22 statków powietrznych tego typu, jakie zakupiły Al-quwwāt al-ğawwiyyah al-malakiyyah as-su’ūdiyyah (królewskie saudyjskie wojska lotnicze). Oblot, w trakcie którego za sterami samolotu zasiadał pilot doświadczalny Andy Blythe, zapoczątkował próby w locie.

Rząd w Rijadzie zawarł umowę z Brytyjczykami w maju 2012 (Hawki i Pilatusy dla Saudów, 2012-05-23). Jednocześnie zakupiono także 55 turbośmigłowych Pilatusów PC-21, których dostawy rozpoczęły się w czerwcu ub. r. Pierwsze Hawki Mk 165 zostaną przekazane Saudyjczykom w 2016.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.