Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CRJ dla CityJet

Lotnictwo cywilne, 05 października 2015

Irlandzki przewoźnik CityJet dołączy do grona użytkowników samolotów Bombardier CRJ.

CRJ900 należące do CityJet będą operowały w ramach siatki połączeń SAS i Rysunek: Bombardier

Bombardier i linie CityJet z Dublina podpisały porozumienie dotyczące zakupu 8 samolotów odrzutowych komunikacji regionalnej CRJ900 (Ulepszony CRJ900 dla Mesa Airlines , 2015-07-02), z opcją na 6 kolejnych. Wartość zamówienia to 369 mln USD (1,4 mld zł). W przypadku wykorzystania opcji kwota wzrośnie do 651 mln USD (ok. 2,5 mld zł).

Irlandczycy przejmą samoloty zamówione przez innego operatora, który pragnie pozostać anonimowy. 88-miejscowe CRJ900 należące do CityJet będą używane w ramach siatki połączeń Scandinavian Airlines (SAS). Obecnie skandynawskie linie mają 12 samolotów tego typu.

CityJet mają siedzibę w Dublinie, ale ich hubem jest port lotniczy Londyn-City. Obecnie przewoźnik dysponuje 18 samolotami Avro RJ85, o pojemności 95 pasażerów (RJ85 powrócił z akcji w Australii, 2015-03-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.