Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ulepszony CRJ900 dla Mesa Airlines

Lotnictwo cywilne, 02 lipca 2015

Bombardier przekazał Mesa Airlines pierwszy z 7 zamówionych niedawno odrzutowców CRJ900.

Najnowszy nabytek Mesa Airlines, ulepszony CRJ900, będzie eksploatowany przez American Eagle / Zdjęcie: Bombardier

W zakładach Bombardiera w Mirabel miała miejsce uroczystość przekazania towarzystwu Mesa Airlines z USA pierwszego z 7 zamówionych przez nie w lutym br. samolotów odrzutowych komunikacji regionalnej CRJ900 (Mesa Airlines dokupiły CRJ900, 2015-02-05). Będą one używane przez American Eagle w ramach siatki połączeń American Airlines. Nowe, ulepszone CRJ900 mają charakteryzować się zużyciem paliwa o 5,5% mniejszym w porównaniu ze starszymi wersjami tego modelu.

Amerykański przewoźnik jest jednym z największych użytkowników CRJ900. Obecnie w jego flocie znajduje się 58 samolotów tego typu. Należące do Mesa Airlines CRJ900 przystosowane są do przewozu 76 pasażerów w konfiguracji dwuklasowej.

Oprócz nich linie z Phoenix w Arizonie eksploatują 20 innych odrzutowców Bombardiera – CRJ700. Ich kabiny wyposażone są w 70 foteli w układzie trzyklasowym.

We flocie Mesa Airlines znajduje się także 28 Embraerów 175, które mogą pomieścić 76 pasażerów, także w trzech klasach. Dzięki kolejnym dostawom do września br. liczba samolotów komunikacji regionalnej przewoźnika wzrośnie do 115.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.