Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samsung Techwin zwyciężyło w Indiach

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2015

Indie zakupią 100 155-mm samobieżnych armatohaubic K9 od południowokoreańskiego Samsung Techwin.

Wojska lądowe Indii zamówią 100 155-mm południowokoreańskich samobieżnych armatohaubic K9. Indie zapłacą za nie ok. 50 bln INR. W kolejnych latach indyjska armia ma dokupić dodatkowych 150 systemów artyleryjskich, w związku z czym wartość programu najprawdopodobniej wzrośnie do 125 bln INR (7,1 mld zł) / Zdjęcie: MO Republiki Korei

Indyjskie media uzyskały informację o zakończeniu postępowania przetargowego na dostawę 100 155-mm samobieżnych armatohaubic z lufami długości 52 kalibrów. Konkurs miało wygrać południowokoreańskie Samsung Techwin, startujące w przetargu wspólnie z lokalnym Larsen & Toubro. Producent z Republiki Korei oferował Indiom kupno systemów artyleryjskich K9.

O zwycięstwie oferty Samsunga miały zadecydować wyniki serii testów poligonowych, przeprowadzonych w latach 2013-2014 (Koniec prób armatohaubic w Indiach, 2014-07-23). Południowokoreańskie K9 zostawiło w pokonanym polu ofertę rosyjskiego Rosoboroneksportu, które w konkursie wystawiło armatohaubicę 2S19 MSTA-S.

Koszt zakupu 100 samobieżnych armatohaubic K9 wyniesie najprawdopodobniej 48,7 bln INR (2,8 mld zł). Uzbrojenie zostanie pozyskane w zgodzie z założeniami polityki Buy and Make (Indian). Larsen & Toubro będzie odpowiedzialny za produkcję i dostawę urządzeń i podzespołów stanowiących 50% wyposażenia nowych armatohaubic, w tym systemu kierowania ogniem i systemu chroniącego załogę przed skutkami działania broni masowego rażenia. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra