Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indyjskie Apache w wojskach lądowych

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 14 marca 2013

Minister obrony Indii, AK Antony, potwierdził decyzję podporządkowania lotnictwu wojsk lądowych tego państwa śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache.Podporządkowanie AH-64D Apache indyjskim wojskom lądowym jest związane z zamiarem wzmocnienia jednostek wojskowych stacjonujących w pobliżu granicy z ChRL / Zdjęcie: US Army

Informacja została zawarta w odpowiedzi ministra na zapytanie jednego z parlamentarzystów. Antony uciął tym samym niedawne spory na temat przynależności AH-64D, których zakup zaplanowano (Krótkie negocjacje w Indiach?, 2012-11-07). Pierwotnie miały one bowiem trafić do jednostek wojsk lotniczych Indii. Ostatecznie jednak, New Delhi podjęło decyzję o podporządkowaniu wiropłatów dowództwu lotnictwa wojsk lądowych.

Decyzja w tej sprawie związana jest z planowaną dyslokacją części jednostek wojskowych pod granicę z ChRL. W ostatnich miesiącach Indie zapowiedziały przebazowanie na północ kraju m.in. 2 brygad pancernych (Indyjskie czołgi na granicę z Chinami, 2012-09-18), samolotów transportowo-tankujących A330 MRTT i transportowych C-130J.

W planach jest także utworzenie grupy bojowej, która ma stacjonować w pobliżu miasta Panagarh w stanie Bengal Zachodni. To właśnie tej ostatniej podporządkowana ma zostać część AH-64D.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra