Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie zamawiają M777

Wojska lądowe, 08 sierpnia 2013

DSCA poinformowała Kongres USA o możliwej sprzedaży Indiom 145 haubic M777 wraz z wyposażeniem dodatkowym. Wartość potencjalnego zlecenia wynosi 885 mln USD.

Celem zakupu haubic holowanych M777 jest m.in. wzmocnienie potencjału bojowego jednostek wojsk lądowych Indii rozlokowanych wzdłuż granic z ChRL i Pakistanem / Zdjęcie: US Army

Dokumenty zostały przesłane do Kongresu na początku bieżącego miesiąca, jednak DSCA poinformowała o tym dopiero teraz. Zawierają one zamówienie na dostawę 145 155-mm haubic holowanych M777 oraz wyposażenia dodatkowego. Zalicza się do niego m.in. laserowe, bezwładnościowe celowniki LINAPS oraz pakiet części zamiennych, dokumentację techniczną, wsparcie logistyczne i szkolenia.

Wartość potencjalnego zlecenia wynosi 885 mln USD. Podmiotem realizującym je ma być BAE Systems. Przyszłe porozumienie przewiduje offset, jednak jego szczegóły będą musiały zostać wynegocjowane w późniejszym terminie.

Przesłane do Kongresu dokumenty w sprawie zakupu przez Indie M777 to realizacja od dawna zapowiadanych planów władz w New Delhi. O zakupie haubic mówiło się od lat (Oferta za 647 mln USD, 2010-01-28). Często jednak zapowiedzi indyjskich wojskowych pozostawały bez pokrycia w postaci konkretnej decyzji politycznej. Duży wpływ na cały proces miała decyzja Rady Uzbrojenia (DAC) z maja 2012 o przyspieszeniu programów modernizacyjnych m.in. uzbrojenia artyleryjskiego (Hindusi modernizują artylerię, 2012-05-11).

Informacja o bliskim złożeniu oficjalnego zamówienia na M777 pojawiła się już jesienią 2012 (Indie zamawiają M777 w USA , 2012-10-01). Powodem kilkumiesięcznego opóźnienia były najprawdopodobniej negocjacje prowadzone przez New Delhi z producentem haubic, dotyczące szczegółów porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.