Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jubileusz floty LFN

Lotnictwo cywilne, 21 października 2015

Śmigłowce AW119Kx używane przez Life Flight Network wylatały 10 tys. godzin.

Flota Life Flight Network liczy obecnie 19 śmigłowców AW119Kx. Służą one do ratownictwa i transportu medycznego / Zdjęcie: AgustaWestland

Flota śmigłowców AgustaWestland AW119Kx, używanych przez towarzystwo Life Flight Network wylatała 10 tys. h. LFN eksploatuje obecnie 19 wiropłatów tego typu. Dostawy AW119Kx rozpoczęły się 2 lata temu (Ostatni AW119Kx dla LFN, 2014-09-11). Ostatnie 2 śmigłowce dostarczono w lipcu br.

Wyposażenie AW119Kx stanowi awionika Garmin G1000HTM. W jej skład wchodzą m.in. układ syntetycznej wizji (SVS), mapy cyfrowe z funkcjami wyznaczania trasy lotu i zintegrowany układ ostrzegawczy i ostrzegający o bliskości ziemi, zawierający bazę danych przeszkód terenowych (Chińczycy kupują europejskie śmigłowce , 2015-09-10, Heli-Expo 2015: Medyczne AW119Kx dla ChRL, 2015-03-06).

LFN świadczy usługi ratownictwa i transportu medycznego pomiędzy szpitalami na terenie zachodnich stanów USA. W ciągu ponad trzech dekad działalności towarzystwo przewiozło ponad 110 tys. chorych, w tym także w stanie krytycznym.

Samoloty i śmigłowce LFN operują z baz w Aurora, Eugene, La Grande, Redmond, Pendleton i Ontario w Oregonie, Longview i Dallesport w Waszyngtonie, Boise, Coeur d’Alene, Pocatello, Sandpoint i Lewiston w Idaho oraz Butte w Montanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra