Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienia na medyczne AW119Kx

Lotnictwo cywilne, 22 października 2015

Koncern AgustaWestland zdobył kolejne zamówienia na śmigłowce AW119Kx w wersji ratownictwa medycznego.

Dzięki najnowszemu zamówieniu Life Link III będzie dysponować 7 śmigłowcami AW119Kx

AgustaWestland, spółka z grupy Finmeccanica, poinformowała o sprzedaży kolejnych śmigłowców lekkich AW119Kx, przystosowanych do zadań ratownictwa medycznego (Jubileusz floty LFN, 2015-10-21, Heli-Expo 2015: Medyczne AW119Kx dla ChRL, 2015-03-06). Najnowsze kontrakty dotyczą dwóch operatorów.

Towarzystwo Life Link III, którego terenem działalności są północno-zachodnie stany USA, postanowiło zakupić już 7. śmigłowiec tego typu. Zostanie on dostarczony przed końcem br., z zakładów AgustyWestlanda w Filadelfii.

Wiropłaty Life Link III operują z baz w Alexandrii, Blaine, Cloquet, Hibbing i Willmar, w stanie Minnesota oraz z Rice Lake w stanie Wisconsin. Zajmują się one transportem pacjentów do 44 szpitali należących do kilkunastu towarzystw medycznych.

Flota South African Red Cross Air Mercy Service powiększy się o 3 AW119Kx, które dołączą do 5 AW199Ke (na zdjęciu) / Zdjęcia: AgustaWestland

Natomiast South African Red Cross Air Mercy Service (AMS) z RPA zamówiło 3 AW119Kx w wersji ratownictwa medycznego, z opcją na 5 kolejnych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, ich produkcją zajmą się zakłady w Filadelfii. Dostawy wiropłatów zostaną zrealizowane pomiędzy styczniem i październikiem 2016.  

AMS zostało założone w 1966 przez Czerwony Krzyż RPA, a w 1994 przekształciło się w niezależną organizację. Obecnie dysponuje flotą 5 śmigłowców AW119Ke, 3 EC130B4 i 7 samolotami Pilatus PC-12, które służą do transportu i ratownictwa medycznego na obszarach miejskich i wiejskich, oddalonych od metropolii. Bazami AMS są Cape Town, Oudtshoorn, Durban, Richards Bay, Polokwane i Nelspruit. Air Mercy Service jest pierwszym cywilnym operatorem w RPA, zdolnym do wykonywania lotów niezależnie od pory doby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra