Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Raytheon skomentował kontrakt na Phalanxy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 października 2015

W ciągu najbliższych 3 lat Raytheon dostarczy US Navy kolejne zestawy obrony bezpośredniej Mk 15 Phalanx.

W myśl potwierdzonego przed kilkoma dniami porozumienia Raytheon dostarczy US Navy kolejne zestawy obrony bezpośredniej Mk 15 Phalanx/SeaRAM. Producent podniesie też zdolność bojową obecnie eksploatowanego uzbrojenia, w tym 4 zestawów rozmieszczonych w bazach US Navy / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon z zadowoleniem przyjął informację o zleceniu na wykonanie usług związanych z eksploatacją amerykańskich zestawów obrony bezpośredniej Mk 15 Phalanx (Modernizacja Phalanxów, 2015-10-02). Zleceniodawcą jest Departament Obrony USA, działający w imieniu US Navy i klientów eksportowych, w tym Royal New Zealand Navy (RNZN, królewskiej marynarki wojennej Nowej Zelandii). Kontrakt ma wartość ok. 160 mln USD (618 mln zł).

Do 2018 Raytheon dostarczy lub wyremontuje zestawy obrony bezpośredniej Mk 15 Block 1B Phalanx i Mk 15 Mod 31 SeaRAM wyposażone w pociski rakietowe RIM 116C Block II Rolling Airframe Missile. Zlecenie dotyczy również remontu i podniesienia zdolności bojowej obecnie eksploatowanych zestawów, a także szeregu innych usług, które nie zostały wyszczególnione w ogłoszeniu opublikowanym przez Departament Obrony USA przed kilkoma tygodniami.

Porozumienie zawiera w sobie opcje, po wykorzystaniu których wartość kontraktu może wzrosnąć o 10 mln USD (38,6 mln zł) w roku fiskalnym 2015 i o kolejne 291 mln USD (1,1 mld zł) w 2016. Nowe zestawy obrony bezpośredniej zostaną wytworzone w zakładach Raytheona w Louisville w Kentucky. Usługi zamówione przez RNZN zostaną wykonane w ramach federalnego programu Foreign Military Sales (FMS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.