Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sea Ceptor od 2021

Marynarka wojenna, 30 października 2013

Fregaty Typu 23 zostaną do 2021 doposażone w morskie wersje zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Common Anti-Air Modular Missile (CAMM).

Doposażenie fregat Typu 23 (na zdjęciu HMS Kent (F78)) w zestawy Sea Ceptor pozwoli na utrzymanie wysokiego potencjału bojowego okrętów do czasu wejścia do służb ich następców, jednostek Typu 26 / Zdjęcie: Royal Navy

Doposażanie fregat Typu 23 w oferowane przez MBDA morskie zestawy CAMM, Sea Ceptor, ma rozpocząć się w 2015. Proces ma trwać 6 lat i zakończyć się w 2021. Zastąpią one obecnie użytkowane Sea Wolfy, zaprojektowane w latach 1960 (Sea Ceptor, następca Sea Wolfów, 2012-01-31).

Poza jednostkami Typu 23, Sea Ceptor mają zostać zamontowane także na dużych fregatach Typu 26, które mają wchodzić do służby od 2020. Co ciekawe, w ostatnim czasie omawiane zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe zostały zakupione przez Nową Zelandię w ramach programu modernizacji wyposażenia fregat typu Anzac (Sea Ceptor dla nowozelandzkich Anzaców, 2013-10-07, Modernizacja Anzac, 2012-12-13).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.