Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci rozbity Watchkeeper

Lotnictwo wojskowe, 05 listopada 2015

W Boscombe Down rozbił się bezzałogowy statek latający Watchkeeper. Był to trzeci wypadek bsl tego typu.

Ministerstwo Obrony W. Brytanii nie podało przyczyny wypadku, ani zakresu uszkodzeń jednego z eksploatowanych przez British Army bsl Watchkeeper / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Ministerstwo Obrony W. Brytanii potwierdziło informację o wypadku z 2 listopada, w którym zniszczony został jeden z bezzałogowych statków latających Watchkeeper, używanych przez British Army (wojska lądowe). Bsl rozbił się podczas lądowania po rutynowym locie szkoleniowym na lotnisku w Boscombe Down w południowej Anglii. Strat w ludziach i sprzęcie nie odnotowano.

Obecnie prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie. Resort obrony nie podał, jak bardzo został uszkodzony bezzałogowiec.

Według tygodnika Jane’s dotychczas miały miejsce dwa wypadki brytyjskich Watchkeeperów. W efekcie pierwszego z nich, który zdarzył się 16 listopada w porcie lotniczym West Wales (Parc Aberporth), bsl został spisany ze stanu. Przyczyna zdarzenia wciąż jest wyjaśniana.

Natomiast drugie zdarzenie, z 27 kwietnia br. w Roberts Barracks, było znaczniej mniej groźne. Po naprawie uszkodzeń Watchkeeper wrócił do służby. Tym razem incydent spowodowany był przez czynnik ludzki.

Jak podaje Jane’s, od kwietnia 2008 odnotowano zdarzenia z udziałem 15 brytyjskich wojskowych bsl. 7 z nich zostało zniszczonych, 7 wymagało poważnej naprawy przed ponowną eksploatacją lub zostało zwróconych producentowi. Jeden został naprawiony w warunkach polowych i od razu powrócił do służby (Watchkeeper w cywilnej przestrzeni powietrznej , 2015-10-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.