Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne rekordy Legacy 500

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2015

Brazylijski odrzutowiec klasy biznes Legacy 500 ustanowił dwa kolejne rekordy świata.

Zdjęcie: Embraer

Embraer poinformował o ustanowieniu przez odrzutowiec klasy biznes Legacy 500 (na zdjęciu) dwóch kolejnych rekordów świata prędkości na ustalonej trasie. Co szczególnie ważne, wyczyny zostały dokonane podczas lotów nad Pacyfikiem.

W trakcie pierwszego lotu, z Burbank w Kalifornii do Kahului (Maui) na Hawajach, Legacy 500 przebył odległość 4010 km w dokładnie 6 h. Średnia prędkość wyniosła 680 km/h. Lot powrotny był nieco dłuższy. Dystans 4574 km, dzielący Hawaje od Phoenix w Arizonie, został pokonany w 5 h 30 min, ze średnią prędkością 846 km/h.

W trakcie obydwu rekordowych lotów na pokładzie samolotu znajdowało się 5 pasażerów. Po ich zakończeniu w zbiornikach pozostała rezerwa paliwa zgodna z przepisami NBAA IFR.

W 2015 Legacy 500 ustanowił już 6 rekordów świata (Cztery rekordy Legacy 500, 2015-05-18). Wszystkie zostały oficjalnie zatwierdzone przez amerykańską National Aeronautic Association i Fédération Aéronautique International.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.