Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bell 407GXP w Himalajach

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2015

Śmigłowiec Bell 407GXP wykonał loty pokazowe na terenie Himalajów.

Bell 407 GXP podczas lotów demonstracyjnych w Himalajach / Zdjęcie: Bell Helicopter

Bell Helicopter przeprowadził loty demonstracyjne śmigłowca 407GXP w Himalajach. Śmigłowiec operował z portu lotniczego Lukla (L410 trafi do Nepalu , 2014-01-14). Lądowania wykonywano na wysokości od 4115 m do 5974 m, w okolicach południowej bazy na Mount Everest.

Pilot Will Williamson stwierdził, że był mile zaskoczony osiągami Bella 407GXP, a zwłaszcza mocą i ekonomicznością silnika Rolls-Royce M250-C47B/8, o mocy 606 kW. Śmigłowiec sprawował się nadzwyczaj dobrze. Mogłem zademonstrować jego zdolność do lądowania w obozie [na Mount Everest] i zabrania pasażerów, tak jak w razie potrzeby zabrałbym himalaistów potrzebujących pomocy – podkreślił Williamson.

Premiera Bella 407GXP miała miejsce podczas tegorocznej wystawy Heli-Expo. 200 wiropłatów tego typu zamówiło Air Methods z USA, zajmujące się ratownictwem medycznym (Heli-Expo 2015: Belle 407GXP dla Air Methods, 2015-03-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.