Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwini zapoznają się z obsługą PzH 2000

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2015

Grupa litewskich żołnierzy przechodzi w Niemczech szkolenie przygotowujące ich do obsługi 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000.

W Niemczech rozpoczęto szkolenie litewskich żołnierzy, którzy będą przygotowywać przyszłe załogi 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 / Zdjęcie: MO Niemiec

Pod koniec listopada grupa 8 litewskich żołnierzy udała się do Niemiec, by przejść miesięczne szkolenie wojskowe. Litwini zapoznają się z podstawowymi zasadami obsługi 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000. We wrześniu Wilno ogłosiło decyzję o odkupieniu 21 zestawów artyleryjskich pochodzących z zapasów magazynowych Bundeswehry (sił zbrojnych Niemiec, Litwa kupi PzH 2000, 2015-09-30).

Program szkolenia litewskich żołnierzy podzielono na 3 etapy. Na początku zostaną zapoznani z konstrukcją armatohaubic i teorią ich obsługi. Następnie rozpocznie się szkolenie z wykorzystaniem komputerowych technik obrazowania pola walki. Kurs zakończą zajęcia praktyczne na jednym z niemieckich poligonów wojskowych. Po powrocie do kraju litewscy specjaliści przekażą zdobytą wiedzę członkom przyszłych załóg PzH 2000.

W ramach zawartej z Berlinem umowy Litwa otrzyma również 26 wozów dowodzenia M577A2 i 6 wozów zabezpieczenia technicznego Bergepanzer 2. Pierwsze armatohaubice trafią na Litwę w 2016. Dostawy zakończą się w 2019. Warto przypomnieć, że na kupno ex-niemieckich zestawów artyleryjskich zdecydowała się także Chorwacja (Chorwacja odebrała PzH 2000, 2015-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.