Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chorwacja kupuje niemieckie PzH 2000

Wojska lądowe, 11 grudnia 2014

Wojska lądowe Chorwacji pozyskają tuzin 155-mm niemieckich samobieżnych armatohaubic PzH 2000.

Pozyskiwane przez Chorwację PzH 2000 będą pochodziły z zapasów magazynowych wojsk lądowych Niemiec. Pojazdy zostaną wyremontowane i zmodernizowane. Otrzymają m.in. nowe urządzenia łączności i kierowania ogniem / Zdjęcie: MO Niemiec

Armatohaubice zostaną pozyskane kosztem 41 mln euro (171 mln zł). Zawarte przed kilkoma dniami porozumienie zakłada także przekazanie Chorwatom pakietu części zamiennych i dokumentacji technicznej oraz przeszkolenie załóg i zespołów obsługi technicznej.

Pojazdy będą dostarczane w 2 transzach, po sześć wozów. Dostawy ruszą w drugiej połowie 2015. Ostatnie armatohaubice trafią do odbiorcy w 2016. Wcześniej przejdą gruntowny remont i częściową modernizację.

Zakup ex-niemieckich armatohaubic jest jednym z istotnych elementów wciąż opracowywanego wieloletniego programu modernizacji technicznej chorwackich sił zbrojnych. Zgodę na ich pozyskanie wydał latem parlament w Zagrzebiu (Tuzin PzH 2000 dla Chorwacji, 2014-07-16).

Wozy mają zwiększyć zdolności bojowe wojsk lądowych Chorwacji i polepszyć ich interoperacyjność z siłami zbrojnymi innych państw NATO. W podobnym celu Chorwaci pozyskali też w ostatnich latach 126 transporterów Patria AMV 8x8 (Rozpoczął się kolejny proces Patrii, 2014-05-20) oraz 212 ex-amerykańskich samochodów patrolowych klasy MRAP (M-ATV dla Chorwacji, 2014-07-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.